Jste zde:ÚvodŠkolaZe života školy

Ze života školy

Pondělí, 26 Červen 2017

Absolutorium 2017

abs2017a

 

Úspěšně složené absolutorium může tento týden oslavovat 18 studentů naší Vyšší odborné školy. Vysvědčení dostali z rukou paní ředitelky Mgr. Gabriely Myškové ve slavnostních prostorách novobydžovské radnice. Někteří z nich budou pokračovat ve studiu na vysokých školách, mnozí mají již dnes navázán pracovní poměr, např. na finančních úřadech, v bankách, v nadačních fondech nebo v soukromých firmách. Přejeme jim na jejich další cestě hodně štěstí v pracovním i osobním životě. Audacem fortuna iuvat !

Pondělí, 26 Červen 2017

ME v basketbalu žen - Praha O2 arena

arena1bVe čtvrtek 22. 6. 2017 se vydalo 9 žáků z druhého ročníku na čtvrtfinálové zápasy Mistrovství Evropy v basketbalu žen. Vstupenky jsme dostali jako poděkování za podporu týmu Běloruska. Výlet začal ve 14 hodin na nádraží v Novém Bydžově. Po 16. hodině jsme dorazili do Prahy a zamířili jsme ke Galerii Harfa. Po chvilce odpočinku jsme se vydali do O2 arény.

První zápas začínal v 18 hodin. Nastoupily proti sobě ženy ze Španělska a Lotyšska. Zápas skončil výhrou Španělek 67:47. Ve 20:30 začalo další utkání, tentokrát mezi Slovenskem a Francií. Tento zápas byl o něco emotivnější, ale i přes snahu Slovenek nakonec Francie vyhrála rozdílem 27 bodů, což nás všechny mrzelo. Ale i tak nás sportovní klání bavilo. Jsme rádi, že jsme mohli navštívit O2 arénu a zhlédnout kvalitní sportovní výkony.
Čtvrtek, 22 Červen 2017

ME v basketbalu žen

basket1

Dne 16. a 19. června jsme zavítali do Hradce Králové na ME v basketbalu žen podporovat svůj "adoptovaný" tým Běloruska. Do projektu se zapojily třídy 1. A, 1. B a 2. A, 2. B. První zápas hrálo Bělorusko proti Itálii. Itálie byla od druhé poloviny lepší, a když náš tým prohrával o dvacet bodů, bylo jasné, že konečný výsledek se už nezmění. Druhý zápas jsme navštívili 19. června. Na začátku jsme od týmu Běloruska dostali čepice, magnetky a vlaječky jako upomínku na Mistrovství.

hvezdarna

Návštěva hvězdárny a planetária v Hradci Králové
Studenti 1. A a 1. B měli možnost navštívit dne 13. 6. 2017 hvězdárnu v Hradci Králové.
V areálu hvězdárny se nachází pobočka Českého hydrometeorologického ústavu - solární a ozonová observatoř , část Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR a především digitální planetárium. Unikátní zobrazení noční oblohy v tomto planetáriu umožňuje pět speciálních projektorů VELVET, které disponují elektronickým napojením obrazů z jednotlivých video kanálů. Hradecké planetárium je tak jediné zařízení svého druhu v České republice, kde jsou tyto vysokokontrastní špičkové projektory instalovány. Prostřednictvím programu Uniview je zde obloha ještě obohacena o třetí prostorový rozměr pro simulovaný pohyb mezihvězdným a mezigalaktickým prostorem. Planetárium zpracovává také data z robotického dalekohledu na jižní terase budovy.

Strana 1 z 12

Může se hodit:
Banner

Profesionální prezentace na internetu > Tvorba www stránek | SEO optimalizace | Firemní identita | Správa webu