Jste zde:ÚvodZahraniční spolupráceCoburg

Coburg

Od roku 2003 má naše škola přátelské kontakty s odbornou školou v Německu, v Coburgu.


Historické město Coburg se nachází na severu Bavorska, asi 100 km od naší západní hranice.

Pro svou příznivou polohu bylo osídleno již ve 13.století a proto má bohatou historii.

Jelikož nebyl Coburg v první ani druhé světové válce zničen, všechny historické objekty jsou zde dochovány ve výborném stavu. Vedle radnice, hradu, zámku, divadla a několika náměstí můžeme obdivovat i moderní kongresovou halu, multikino, palmovou zahradu a mnoho škol různých typů.

Naše partnerská škola má 1300 studentů a vynikající moderní vybavení. Studenti mají pravidelně praxi v podnicích podle svého profesního zaměření a účastní se mnoha mezinárodních projektů. Jedním z těchto projektů je partnerství s naší školou, v jehož rámci probíhají různé akce. Přátelské návštěvy učitelů, týdenní pobyty studentů v rodinách nebo krátké návštěvy při oslavách a výročích.Tyto aktivity by měly napomáhat k lepšímu poznání cizích kultur a navázání prvních kontaktů mezi studenty, které mohou přerůst v dlouhodobá přátelství.

 

 


Může se hodit:
Banner

Profesionální prezentace na internetu > Tvorba www stránek | SEO optimalizace | Firemní identita | Správa webu